AKTUÁLNÍ ČÍSLO

Nejnovější články z aktuálního čísla




Paní Švihálková vypráví

S paní Švihálkovou, vrátnou našeho gymnázia, jsem si povídala o tom, jak vzpomíná na svá školní léta.

Osm let

Gymšpit z nás udělal Dámy a Pány, nikdy nezapomenem na těch osm let s vámi a věřte, že mít stroj času, tak se hned do primy vrátim.

B(l)izár(d)

Jiří, nebo řekněme spíše Jura, protože tak mu říkala většina jeho kamarádů, měl už několik týdnů neodbytný pocit, že mu je někdo v patách. Třeba když šel předbudoucí úterý večer z biografu domů, zrovna byl chodník pokrytý zcela neporušenou přikrývkou čerstvého prašanu a když se Jiří, tedy Jura, zastavil u vrátek, nemohl si nepovšimnout, že za ním vedly zcela zřetelně dvě linie stop ve sněhu.

Zentangle a mahndi

Zentangle je novodobý umělecký styl pro každého, kdo zvládne udržet pero či tužku v ruce. Mají ho rádi jak úplní laici v umění, tak již zkušení umělci. Zabývá se především procesem tvoření spíše než konečným výsledkem. Jde tedy o umění, které má za účel dostat nás do klidu a pohody, v němž jde jen o to pochopit svou vlastní podstatu.

Akademie – tentokrát nová a jiná

Čas letí, a tak jsme se zase po roce sešli na Vánoční akademii. Ovšem letos ne v osvědčeném Salesiánském divadle, nýbrž (z kapacitních důvodů) v KD Ládví. Ve středu 21. prosince jsme si tak užili jinou Akademii, než jakou jsme znali doteď.

Reálnější než realita

Můžete se porozhlédnout po vrcholku Mount Everestu, či si naopak zaplavat na dně Mariánského příkopu. Nebo se můžete snažit odolat útokům malých zelených mužíků. Stačí si nandat brýle a otvírají se před vámi nepřeberné možnosti virtuální reality.